ජනාධිපති මන්දිරයට ලක්ෂ 10ක් ගෙන්වා සිරිසේනගේ හුනියම කපනවා

කොස්ගම සාලාව යුධ අවි ගබඩාව බෙදුම්වාදී සැනසිම සදහා පුපුරුවා හැර පැය 48ක්ද ඉක්මා තිබියදි ඒ සම්බන්ධයෙන් වචනයකුද කතා නොකල අමන සිරිසේන ජනාධිපතිවරයා තමන්ගේ ලොකු කම රටේ බත් කන සමහරක්ට පෙන්වමින් ජනාධිපති මන්දිරය මහජන ප්‍රදර්ශනය සඳහා විවෘත කරන බවට මුසාවක් ඇද බාමින් සිටි.

ජනාධිපති මන්දිරය මහජන ප්‍රදර්ශනය වන්නේ ඇයි …

ජනාධිපති මන්දිරයේ ආ දිනයේ සිට පදිංචි සිටි හදිසියේම එම මන්දිරයෙන් පිටව ගියේ මාසිකව ලක්ෂ 130ක වියදම කප්පාදු කිරිමටද? ඒතරම් පස්සේ අමාරුවක් සිරිසේනට ඇත්නම් එහෙන් මෙහන් පැන මැතිවරණයේදි පරාජය වු අමන හැතිකර මන්ත්‍රීවරුන් රෙද්ද අස්සේ දමා ගෙන ඔහුන්ට වාහන ගන්න කෝටි 117ක් පුජා නොකර ඉන්නට තිබුනි.

නමුත් සත්‍ය එය නොවේ …

ජනාධිපති මන්දිරය මහජන ප්‍රදර්ශනය සදහා විවෘත කිරිමට ප්‍රධානතම හේතුව වි ඇත්තේ බැංකු ණයෙන් ගැලවිම සදහා ජංගි ඇද පසුව මංගල සමරවීර ඇතුලු යහපාලන පොන්සින් සමග නිදිවැද,සිරිසේනගේ පෞද්ගලික ජ්‍යොතිෂය පිනවන්නිය බවට පත්ව මධ්‍යම පළාත් ආණ්ඩුකාර ධුරයට වගකී සට්ටැබිගේ දොන් නීල් ශ්‍රීයාරත්න හෙවත් වෛද්‍යවරුන් පවා පිරිමියෙකු ලෙස තහවුරු කර තිබියදි ගවුම් සහ සාරි අදින නිලුකා ඒකනායකගේ යාග හොම ගුරුකමක් නිසා බව ඇය විසින්ම මහා උජාරුවෙන් පවසා තිබේ.

ජනාධිපති මන්දිරය ගොඩනඟා ඇති භුමිය ලන්දේසීන් වලදැමූ සොහොන බිමක් නිසා ජනතාව ලක්ෂ 10 මේ තුලට ගෙන්වා ඔහුන් මගින් අදාල අවතාර හා හුනියම කපා ඉවත් කිරිම නිලුකාගේ මෙහෙයුම වි තිබේ.මිට අමතරම සිරිසේන ජනාධිපතිවරයාට කොස්ගම යුද හමුදා කදවුර පැත්තේ නොයන ලෙසට උපදෙස් දුන්නේද තමන් බවයි නිලුකා උජාරුවෙන් යුතුව පවසා ඇත්තේ.

සිරිසේන පවුලේ බලය සදහා වු ගැටුම දරුවන් අතර මෙන්ම පවුලේ අනිකුත් සමාජිකයන් අතර දෛනිකව වර්ධණය වන්නට වු අතර පසුව නිලුකා සිය අදුනෙන් බලා පවසා ඇත්තේ මන්දිරයේ ඇති හදී හුනියම් සිරිසේන ජනාධිපතිවරයාට මරු කදවන බවයි

භූගත මන්දිරයේ ගැටුම …….

ජනාධිපති මන්දිරයේ භූගත බංකරයේ 2015-10-12 දින කැරෝකේ ප්‍රසංගයක් පවත්වා ඇති අතර එම ප්‍රසංගය දහම් සිරිසේන හා සිරිසේන ජනාධිපති වරයාගේ බැණා විසින් සංවිධානය කොට ඇත.රන්ජන් රාමනායක පවා මෙම ප්‍රසංගයට සහභාගී වී ඇති අතර දහම් සිරිසේන අධික ලෙස බිමත්ව නර්තනයේ යෙදෙන විට සුරූපී නිළියකගේ පහස සොයා යාම නිසා ඇතිවූ ගැටුමක් නිසා රන්ජන් රාමනායක දහම් සිරිසේනට පහර දී තිබේ.

2015 ඔක්තෝබර් 28 කල සම්පුර්ණ අනාවරණය කියවන්න -භූගත බංකරයේ කැරෝකේ පාටි දැමු දහම් හා රන්ජන් අතර ගැටුමක්-පුතා සල්ලාල කමින් මුදවන්න ජාතික ආරක්ෂාව අනතුරේ දමයි

භූගත බංකරයේ කැරෝකේ පාටි දැමු දහම් හා රන්ජන් අතර ගැටුමක්-පුතා සල්ලාල කමින් මුදවන්න ජාතික ආරක්ෂාව අනතුරේ දමයි

එක්සත් ජාතික පක්ෂයේ කරමතින් බෙදුම්වාදින්ගේ ඡන්දයෙන් පත්වු වත්මන් පිංගුත්තර ජනාධිපති මෛත්‍රීපාල සිරිසේන 2017වසරේ අනීවාර්යෙන්ම මිය යන බවට කියාඅ එති ප්‍රසිද්ධ අනාවැකි මේ වනවිට සත්‍යක් වෙමින් තිබේන බැවින් එයින් ගැලවිමටද මේ හරහා හැකියාව ඇති බවයි නිලුකා පවසා ඇත්තේ.

දෙස් විදෙස් දේශහිතෛශී ශ්‍රී ලාංකිකයනි අපමණ බාධක මැද පවතවාගෙන යන www.lankanewsweb.today වෙබ් අඩවියට ඔබගේ සහයෝගය අවැසිම මොහොතයි මේ.