වෘෂණ කෝෂයේ සැත්කමින් ලිංගික බෙලහීන වු චතුර කුලියට ගත් බිරිද සහ තවත් කතා

ජනාධිපතිවරණ සමයේ වෙබ් කැල්ලක් අටවාගෙන කෙල්ලන් සමග යහන්ගතවු ෆෙඩරල් ක‍්‍රමයට ලමා අපචාර කරමින් වාර්තාවක් තබා ඇති යහපාලක පරම්පරාවේ උරුමක්කාරයෙකු බව පවසන කක්කුස්සි කටාගේ පුත් චතුර සේනාරත්න සිය අසික්කිත පියාගේ සුජාත භාවය වෙනුවෙන් රජයේ වෛද්‍යවරුන්ගේ සංගමයේ සිටින උගත්,බුද්ධිමත් වෛද්‍යවරුන් ඉලක්ක කර මඩ ප්‍රචාරය කිරිම නිසාම චතුර යනු කවර අකාරයේ කාමාතුරයෙක්, නිවටයෙක්, ‍ගෙවලයෙක්ද යන්න ඔබගේ අවධානය යොමු කිරිම සදහා චතුර සම්බන්ධයෙන් අප කල අනාවරණයන් යලිත් ඔබට මතක් කර දිමට කටයුතු කර තිබේ.

ඇතැම් වෛද්‍යවරුන් සම්බන්ධ අසභ්‍ය වීඩියෝපට, පින්තූර තමන් සතු බවත්, නමුත් ඒවා හෙළි නොකරන බවත්, ජනතාව ඉදිරියේ වෛද්‍යවරුන් දණගස්වා පෙන්නන බවත් චතුර සේනාරත්න නැමති කාමාතුරයා පසුගියදා සිය මන්ත්‍රීකම භාවිතා කරමින් මාධ්‍ය හරහා ප්‍රකාශයන් නිකුත් කළේ ඇතැම් විට ඔහුගේ පියා වන කක්කුස්සි කටාගේ ක්‍රියාකලාපයන් නිසා විය හැක.

චතුර සැත්කමක් හෙතුවෙන් ලිංගීක අබාදයකින් පෙලෙන පුද්ගලයකු වන අතර ඔහුගේ බිරිද ළෙස පෙනි සිටින සරුපා සමංගී මණතුංගට අනුව ඔහු මානසික රෝගියෙකි.ලිංගික දුබලතාවය පිළිබදව සමාජයට හෙලිවෙතැයි ඔහු බියෙන් පසුවන හේතුව නිසා තමන්ට දේශපාලනය කීරිම සදහා එය බාධකයක් වෙතැයි අනියත බියකින් පසුවන චතුර සමාජයට පෙන්වීම සදහා සොයා ගත් නාමීක බිරිද වන්නෙ සරුපා සමංගීය පාසැල් කාලයේ පටන් චරිතවත් ජීවිතයක් නොතිබුනු සරුපා සමංති චතුරගේ පාසැල් මිතුරකුගේ නැගනියකි……..

සම්පූර්ණයෙන් කතාව කියවන්න –චතුර සේනාරත්නගේ කුලියට ගත් බිරිදගේ කතාව සහ චතුරට අභියෝගයක්

මජර ධීවර අමාත්‍යවරයෙකු මෙන්ම ඇවන්ගාර්ඩ් මෙරි ටයිම්ස් ආයතනය විසින් පවත්වාගෙන යන පාවෙන අවි ගබඩා ව්‍යාපාරය සිරස මුදලාලි කිලී මහරාජා යටතට පත් කිරිමේ ආණ්ඩුවේ හොරණෑව ලෙස කටයුතු කළ යහපාලන ආණ්ඩුවේ කක්කුස්සි කටා යනුවෙන් විරුදාවලී ලත් “ප්‍රා” නායක රාජිත සේනාරත්නගේ පුත් යනැනමං නැති තින්ත ගා ගත් හිවලා වන චතුර සේනාරත්න එක්ව ධීවර ජනතාවගේ මුදල් මිලියන ගණනින් ගිල දැමු ජාවාරමක් පිළිබඳව සාක්ෂි සහිත තොරතුරු අනාවරණය වි තිබේ.

සම්පූර්ණයෙන් කතාව කියවන්න- රාජිත,චතුර ධීවර වරායෙන් ගහපු ගැහිල්ල

හොර දත් දොස්තරයා චතුරව අනුරාධපුර දිස්ත්‍රික්කයෙන් O/L කර බවට ලියාපදිංචි කරවා අඩු ලකුණු ගණනකින් වෛද්‍ය විද්‍යාලයට චතුර යැමට හොර පාරක් සකස් කර දීම කොළඹ වෛද්‍ය පීඨයට ඇතුල් කලද වෛද්‍ය පීඨයට එලෙස හොර පාරෙන් ඇතුල්ත් වූවද පළමුවන වසරවත් සමත් විමට චතුරට නොහැකි වූයේ අනුරාධපුර ප්‍රදේශයේ කිසිදා ඉගන නොගත් නිසා එම ස්ථානය අහිමි වූ අනුරාධපුරයේ වෙනත් දුගී දුප්පත් දෙමාපියකගේ දරුවෙකුට සිදුවූ අසාධාරණය හේතුවෙන් දිඨ්ඨ ධම්ම වේදනීය කර්ම පල දිම නිසා බවත් වෛද්‍ය පීඨ සිසුන් චතුර සේනාරත්නගේ කැරැට්ටුව සදහන් කරමින් පත්‍රිකාවක් බෙදාහැර තිබේ.

සම්පූර්ණයෙන් කතාව කියවන්න- චතුර සේනාරත්නට A/L ලිව්වේ සල්ලිවලට ගත්තු කොල්ලෙක්

රාජිත ගැනත් යමක් නොකියාම බැරිය …

එක්සත් සේනාරත්න යනු උපතින්ම ඌන බුද්ධියක් සහිත (මන්ද බුද්ධික) දරුවෙකි(88-89 කාලයේ තාත්තා කල පව් කදට කර ගැසු පුතා ) එ ගැන ඔහු අශ්‍රය කල,රාජිතලාගේ ගෙදර ගෙදර විශේෂ අවස්ථාවන්ට සහභාගි වු ඔනෑම කෙනෙකු දනි.නැත්නම් මේ දැක්වෙන ඡායාරූප දෙක හොදින් අධ්‍යයනය කරන්න….එසේනම් එවැනි දරුවෙකුට පහත් පෙලේ ලිංගික ආශාවක් මතුවිම කිසිවිටක සිදුවිය නොහැකි බව අප අමුතුවෙන් ඔබට කියන්නට අවශ්‍ය නැත.

සම්පූර්ණයෙන් කතාව කියවන්න- Exclusive-තමන්ගේ මන්ද මානසික දරුවා සල්ලාලයෙකු කළ පාපතර රාජිත පියා

තමන්ගේ මන්ද මානසික දරුවා සල්ලාලයෙකු කළ පාපතර රාජිත පියා දැන් තවත් අලුත් වැඩකට අත ගසා ඇති බව ප විශේෂ වාර්තාකරුවන් පසුගිය මැයි  26 වැනිදා අනාවරණයකළා.ඒ අනුව රාජිතට අවනත වන ඇමතිවරුන්ට ආතල් ලබාදිමේ සුපිරි සම්භාහන මධ්‍යස්ථානයක් පිහිටුවිමයි.රත්මලාන අත්තිඩිය ප්‍රදේශයේ මේම සම්භාහන මධ්‍යස්ථානය ඉදිකිරිමින් තිබේන බව අප අනාවරණය කළා.

සම්පූර්ණයෙන් කතාව කියවන්න- රාජිත සහ මස්සිනාගේ “බඩුපොට්” එකට නිළ අයිතිය ලැබේ-ඇමතිවරුන්ගේ ඇට තලන්න සුදානම්!

දෙස් විදෙස් දේශහිතෛශී ශ්‍රී ලාංකිකයනි අපමණ බාධක මැද පවතවාගෙන යන www.lankanewsweb.today වෙබ් අඩවියට ඔබගේ සහයෝගය අවැසිම මොහොතයි මේ.